آیا فکر می‌ کنید مالکان و مشتریان از تحت‌ فشار قرار گرفتن، استقبال می‌ کنند؟

آیا فکر می‌ کنید مشتریان املاک خوششان می‌ آید که ملک نامناسبی به آن‌ ها فروخته شود؟

صادقانه بگویید! 

شیوه تبلیغات ملکی شما باید به‌ صورتی باشد که خود‌ به‌ خود از دید مخاطبان هدف، باارزش و پذیرفتنی تلقی شود. به عبارت دیگر باید متن تبلیغات ملکی شما به‌صورت هوشمندانه طراحی شود تا از دید مالکان و مشتریانی که آن را مطالعه می‌کنند شامل اطلاعاتی باارزش، مفید و آموزنده باشد؛ در این صورت مخاطبتان برای پیگیری ترغیب می‌شود. شما می‌ توانید از روش‌ های متفاوتی برای تبلیغات ملکی خود استفاده کنید. فقط یادتان باشد که ارتباط‌ گیری با مخاطبان هدف، باید مستمر و برنامه‌ ریزی شده باشد؛ نه هر زمان که دوست داشتید!

حتما برای طراحی نوع نگارش و اهداف متن بازاریابی ملکی خود، نهایت دقت و هوشمندی را به‌خرج دهید؛ برای مثال از تیتر هایی که توجه مخاطبانتان را جذب می‌کنند استفاده کنید. 

از طرفی قدردانی از مخاطبان هدف که در طول مسیر همراه شما بودند یا قرار هست به جمع مشتریان بالفعل شما افزوده شوند را از یاد نبرید. حتما با مشتریان بالفعل و بالقوه خود، مانند دوستان صمیمی رفتار کنید؛ به عبارت دیگر به‌ صورت گرم و صمیمی همراه با احترام فراوان نسبت به آن‌ها رفتار کنید. به علت پذیرفته شدن برنامه بازاریابی ملکی شما از طرف مخاطبان هدف و فعالیت مستقیم یا غیر مستقیم آن‌ ها در این فرایند، حتما باید قدرشناسی خود را به آن‌ها نشان دهید.

ادامه مطلب در «مجموعه کتب آموزش بازاریابی و فروش املاک و مستغلات» از انتشارات ثیدلر...