برای انتشار آگهی املاک در سرویس‌های آنلاین، نکاتی هستند که رعایت آن‌ها موجب افزایش زنگ‌خور آگهی و افزایش میزان تاثیر بازاریابی می‌شود. در ادامه به ذکر نکاتی درباره نگارش موثر متن آگهی ملکی آنلاین می‌پردازیم...


  • ذکر توضیحات کامل

در زمان نوشتن متن آگهی برای املاک، درج توضیحات کامل به‌آسانی مشتری را به‌سمت آگهی شما جذب می‌کند. توضیحات جامع و مفید باعث صرفه‌جویی در وقت مشاور املاک و مشتری می‌شود. در این شرایط، مشتری برای کسب اطلاعات اولیه بیشتر از ملک، مجبور به تماس با مشاور املاک نیست و تلفن مشاور نیز بیهوده اِشغال نمی‌شود. 


  • شیوایی و ساده‌فهمی متن

بعضی از مشاوران املاک معتقدند استفاده از عبارات و اصطلاحات تخصصی در متن آگهی ملکی، باعث جذب مشتری می‌شود. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و تمام آگهی خود را با اصطلاحات تخصصی نامفهوم پر کرده‌اید، از این کار دوری کنید! تخصصی نوشتن را کنار بگذارید؛ زیرا مخاطب شما اغلب با این اصطلاحات آشنایی ندارد. این کار تنها مشتری را دچار سردرگمی می‌کند. 


  • پرهیز از مبالغه و اغراق

یادتان باشد که مبالغه و اغراق در مشخصات و امکانات ملک ممنوع است. بعضی از مشاوران املاک گمان می‌کنند تعریف و تمجید بیش از حد از یک ملک باعث جذب مشتری می‌شود؛ در حالی که این شیوه مشتری را سردرگم کرده و گاهی حتی او را نسبت به ملک و شما بدگمان می‌کند. بنابراین متن آگهی مشاور املاک باید عاری از هرگونه مبالغه و اغراق نابه‌جا اضافه باشد.


  • رعایت صداقت

رعایت صداقت در یک آگهی ملکی در راس اهداف تبلیغاتی آن قرار دارد. ازاین‌رو پیش از اطمینان از تمام اطلاعات و مشخصات، آگهی را ثبت نکنید؛ زیرا مشتری با مراجعه به آگهی و سنجش میزان صداقتتان برای استفاده از خدمات معاملاتی یا مشاوری ملکی شما در حال و آینده ترغیب می‌شود. 

  • درج اطلاعات ارتباطی

با توجه به اینکه شما مشاور معاملات ملکی هستید باید چندین راه‌ پاسخگویی برای مشتریان ایجاد نمایید؛ به عبارت دیگر راه‌های دسترسی به خود را آسان نمایید. پیشنهاد می‌شود در بیشتر اوقات هفته در دسترس باشید تا مشتری به‌آسانی با شما در ارتباط باشد؛ بنابراین هنگام نوشتن متن آگهی ملکی،‌ حتماً راه‌های ارتباطی و زمان پاسخ‌گویی مناسبی برای مخاطب مشخص کنید. 


  • ارائه گزینه‌های معاملاتی مشابه

یادتان باشد مشتریان املاک علاوه بر مشاهده آگهی شما، به‌دنبال آگهی‌های مشابه نیز می‌گردند؛ بنابراین حتماً به فایل‌های مشابه موجود در متن آگهی ملکی خود اشاره نمایید. این شیوه باعث می‌شود تا مخاطب به‌دنبال فایل‌های شما باشد.


  • امکانات و اطلاعات دسترسی محلی

افرادی که به دنبال آگهی‌های خرید یا اجاره ملک هستند، به امکانات ساختمان و دسترسی‌های محلی نیز اهمیت می‌دهند؛ بنابراین با ذکر امکانات و دسترسی‌های محلی، آگهی خود را از دیگر آگهی‌ها متمایز سازید. البته این کار نیازمند تحقیقات مشاوران املاک است. از طرفی ارائه این اطلاعات، کمک بزرگی در تصمیم‌گیری مشتریان به‌شمار می‌آیند. 


ادامه مطلب در «مجموعه کتب آموزش بازاریابی و فروش املاک و مستغلات» از انتشارات ثیدلر...